Інформація про дошкільний підрозділ
Шевелівського ліцею Балаклійської міської ради Харківської області

Дошкільний підрозділ відкрито 27 серпня 2015 року на базі Шевелівського навчально-виховного комплексу «загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Балаклійської районної ради Харківської області, який реорганізовано в Шевелівський ліцей Балаклійської міської ради Харківської області. Заклад розташований за адресою: Харківська область, Ізюмський район, село Шевелівка, вулиця Молодіжна, будинок 1. Керівник закладу – Захарова Алла Григорівна.

Дошкільний підрозділ - заклад, який задовольняє потреби громадян села Шевелівка, села Лозовенька, села Вільне та села Слобожанське у догляді, оздоровленні та всебічному гармонійному розвитку дітей дошкільного віку від трьох до шести років народження.

Дошкільний підрозділ Шевелівського ліцею Балаклійської міської ради Харківської області здійснює свою діяльність відповідно до Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», Листа МОН України «Про внесення змін до деяких законів України щодо державних гарантій в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану», Листа МОН України «Про рекомендації для працівників закладів дошкільної освіти на період дії воєнного стану в Україні», Базового компоненту дошкільної освіти, Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді (затверджено наказом МОН України від 16.06.2015 року № 641), Положення про дошкільний навчальний заклад (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2003 року № 305), Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів (затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 року № 234), Гранично допустимого навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форм власності (затверджено наказом МОН України від 20.04.2015 року № 446), інших нормативно-правових актів.

Освіта дітей дошкільного віку у межах Базового компонента дошкільної освіти проводиться за комплексною програмою розвитку дитини дошкільного віку виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина».

Орієнтовний розподіл навчального навантаження на тиждень за віковими групами відповідає вимогам Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів (затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 року № 234) та Наказу Міністерства освіти і науки № 446 від 20.04.2015 року «Про затвердження гранично допустимого навчального навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форм власності».

У 2022/2023 навчальному році у дошкільному підрозділі Шевелівського ліцею функціонуватиме одна різновікова група за дистанційною формою навчання. Мова навчання та виховання – українська.

Незважаючи на те, що в країні на даний час діє воєнний стан, наш ЗДО працює дистанційно, керуючись такими нормативно-правовими документами:

 • Про внесення змін до деяких законів України щодо державних гарантій в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану.
 • Про правовий режим воєнного стану (стаття 15 п. 44).
 • Про внесення змін до деяких законів України щодо державних гарантій в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану.

Листи МОН:

 • Про рекомендації для працівників закладів дошкільної освіти на період дії воєнного стану в Україні.
 • Щодо особливостей застосування норм трудового законодавства, дистанційної форми роботи під час дії правового режиму воєнного стану.
 • Про практику застосування трудового законодавства у галузі освіти і науки під час дії правового режиму воєнного стану.
 • Щодо відпусток без збереження заробітної плати у зв'язку із введенням в Україні правового режиму воєнного стану.
 • Про рекомендації для працівників закладів дошкільної освіти на період дії воєнного стану в Україні.
 • Про зарахування до закладів дошкільної освіти дітей із числа внутрішньо переміщених осіб.
 • Щодо комунікації з дітьми дошкільного віку з родин учасників ООС/АТО, внутрішньо переміщених осіб та організації взаємодії з їхніми батьками.

Згідно із зазначеними документами на час дії воєнного стану в Україні у закладі організовано дистанційну форму навчання для однієї різновікової групи дітей віком від 3-х до 6-ти років.

Заняття проводяться під час дистанційного навчання у таких режимах:

 • синхронному (у формі онлайн-заняття). Такі заняття, у разі згоди батьків, з дітьми молодшого та середнього дошкільного віку мають тривати не більше 10 хвилин, старшого дошкільного віку — 15 хвилин. Під час заняття слід обов'язково звертати увагу на налаштування веб-камери - вона має бути встановлена на рівні очей або трохи вище, щоб діти бачили очі педагога;
 • асинхронному (запис відео заняття та передача його батькам для самостійного опрацювання дітьми). Під час зйомки варто прагнути до створення коротких і дидактично продуманих відеороликів, дозовано використовувати переходи та анімацію.

Відповідно до листа МОН від 22 червня 2022 року № 1/6887-2 для забезпечення безпечних умов функціонування ЗДО на час воєнного стану зменшено кількість дітей у різновіковій групі для дітей дошкільного віку – до 15.

Працює у дошкільному підрозділі 10 працівників,

у т. ч.: педагогічних – 5, а саме:

 • заступник директора з навчально-виховної роботи по дошкільному підрозділу;
 • вихователь;
 • музичний керівник;
 • інструктор з фізичної культури;
 • практичний психолог;
 • технічних працівників – 5, а саме:
 • помічник вихователя;
 • машиніст із прання та ремонту білизни;
 • кухар;
 • підсобний робітник;
 • медична сестра (старша).

Мовний режим закладу: україномовний. Заклад дошкільної освіти підключено до мережі Інтернету, має свій сайт, на якому висвітлюються різноманітні матеріали щодо роботи підрозділу.

Зарахування дітей до закладу дошкільної освіти здійснюється на підставі заяв батьків, медичної довідки про стан здоров’я дитини, довідки про наявність щеплень у дитини, свідоцтва про народження дитини та документів (якщо такі є в наявності) щодо підтвердження пільгової категорії дитини.

Відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 року № 305, навчальний рік у дошкільному підрозділі Шевелівського НВК розпочинається 01 вересня 2022 року та закінчується 31 травня 2023 року. Літній оздоровчий період (під час якого освітня робота здійснюється відповідно до інструктивно-методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки України) триває з 01 червня 2023 року по 31 серпня 2023 року.

Упродовж навчального року у дошкільників будуть канікули, під час яких заняття з вихованцями не проводяться, крім фізкультурно-оздоровчої та художньо-продуктивної діяльності. Орієнтовні терміни проведення канікул:літні - з 01 червня 2023 року до 31 серпня 2023 року (90 календарних днів), осінні - з 22 по 30 жовтня 2022 (9 календарних днів), зимові - з 24 грудня 2022 року до 08 січня 2023 року (16 календарних днів), весняні - з 27 березня 2023 року до 02 квітня 2023 року (7 календарних днів).

Дошкільний підрозділ Шевелівського ліцею Балаклійської міської ради Харківської області в своїй діяльності керується Конституцією України, здійснює освітню діяльність відповідно Закону України «Про дошкільну освіту», Закону України «Про освіту», «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації освітнього процесу», Статуту ліцею та іншим нормативним документам, що регламентують освітню діяльність.

Заклад дошкільної освіти працює за Освітньою програмою для дітей від двох до семи років «Дитина», парціальною програмою «Про себе треба знати, про себе треба дбати».

Дошкільний заклад здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та на період літнього оздоровлення. План роботи схвалено педагогічною радою закладу.

Кiлькiсть переглядiв: 1051