/Files/images/gruden/images.jpg

Книжки шкільної програми, які варто прочитати до ЗНО

Існує думка, що твори шкільної програми нецікаві та зовсім не варті уваги. Багато підлітків не цікавляться уроками літератури бо впевнені, що нічого корисного та нового не дізнаються. Це помилкова думка, адже книги це шлях до розвитку. Читаючи книги ми розширюємо свій кругозір. А завдяки книгам, які рекомендують досвідчені вчителі всієї країни і поготів.

/Files/images/gruden/12.jpg

Оскар Уайльд “Портрет Доріана Грея”

Роман розповідає про молодого чоловіка на ім'я Доріан Грей, портрет якого писав художник Безіл Голворд. Безіл був дуже вражений фізичною красою Доріана і невдовзі закохався у нього, вважаючи, що Доріанова краса породжує нові тенденції у його творчості. Розмовляючи у Безіловому саду, Доріан зустрічає лорда Генрі Воттона, Безілового друга, який незабаром захопив юнака своїми світоглядними ідеями. Підтримуючи одну з нових ідейгедонізму, лорд Генрі вважає, що єдиною річчю у світі, задля якої варто жити, єкраса. Усвідомлюючи, що одного дня його краса зблідне, Доріан бажає прикувати свою душу до картини, бажає, щоб картина, намальована Безілом, старіла, а він залишався молодим завжди. Бажання Доріана здійснюється, що врешті приводить його до аморального життя. На картині відображалися всі вчинки Доріана, як би вони мали відбитися на його душі і тілі.

Оноре де Бальзак “Гобсек”

Повість "Гобсек" — один із перших творів, які автор свідомо писав як фрагменти "Людської комедії". Тут з'я­вилися перші наскрізні герої Бальзака (Растіньяк, Б'яншон, Дервіль та ін.), які пройшли через подальші його повісті та повістьи.

Проблеми, до яких звернувся автор у повісті, були такими актуальними і хвилюючими, що він неодноразо­во повертався до них, поступово шліфуючи свій задум.

Основною темою твору є влада грошей, а основним персонажем, навколо якого побудованафабула—лихварГобсек.

Пантелеймон Куліш «Чорна рада»

Композиція роману насичена пригодницькими елементами. Зокрема це епізоди з викраденням Лесі, лицарський двобій, запорізькі суд і кара. Кульмінаційною сценою є самаЧорна рада 1663. У ній підступність демагогаІвана Брюховецькогобере гору.

У розв'язці Шрам рятує ріднуПаволочвідПавла Тетеріціною власної голови. Та все ж фінал роману звучить оптимістично, адже на фоні історичного зламу росте нова сім'я— Петра і Лесі, що уособлює нове покоління.

Панас Мирний “Хіба ревуть воли як ясла повні”

Роман «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» став першою в нашому письменстві монументальною селянською епопеєю, усебічним змалюванням життя українського села. Автори сміливо утверджують важливу в усі віки ідею— народ жив би мирно, якби не нестерпне гноблення, і лише за допомогою насильства можливо змінити світ.

Сучасні літературознавці визначають тему роману як зображений на широкому суспільному тлі життєпис злочинця Чіпки від його народження до ув'язнення на каторгу. Цікаво, що в радянських підручниках і посібниках дещо інакше формулювали тему цього твору: «Зображення життя та боротьби українського селянства проти соціального гноблення, зокрема кріпосництва та його залишків, напередодні й під час проведення реформ, що розпочалися 1861р.

Кiлькiсть переглядiв: 971